17 квітня – Вербна неділя, це свято, під час якого православні віряни відвідують церкву, щоб освятити гілля верби.
Попри таку назву, зробити це можна також на суботній вечірній, коли у храмі перебуває менша кількість людей і з’являється можливість взяти з собою до церкви дитину, аби ознайомити її з цією визначною для усіх християн традицією. У цьогорічну Вербну неділю хочемо побажати нашим читачам радості та єднання у спільній молитві, адже саме у цьому полягає істинна суть цього чудового свята.

Що потрібно робити з освяченими гілками верби.
Коли настане чистий четвер, необхідно зробити відвар з верби. Для цього занурте гілку в окріп, прокип’ятіть 2 хвилин та залиште настоятися 20 хвилин. Після всіх домашніх справ вмийтеся цілющим відваром, а потім ополосніться ним. Ця процедура принесе міцне здоров’я та багато сил.
Вербну гілку можна використати й під час приготування святкових страв. Вона стане у нагоді при випіканні м’яса в ролі зубочистки, а також, нею можна прикріпити декор на Великодню паску.
За давнім повір’ям, освячена гілка верби, допомагає бездітним родинам. Для цього, господині потрібно з’їсти 10 бруньок з верби через 5 днів після останнього дня місячних. Але в цьому ритуалі головне віра та молитва про допомогу до Господа Бога.
Освячені гілки ставлять біля ікон та зберігають цілий рік. Потім їх спалюють або пускають за течією у водоймі, але ні в якому разі не викидають у смітник.
Друзі, Вам подобається ця стаття?
Поділіться з друзями!







