Згідно з православним календарем, 15 лютого ми святкуємо день Стрітення Господнього – йдемо до церкви, щоб освятити свічки та воду. Однак мабуть небагатьом спадало на думку, чому в цей день прийнято освячувати саме свічки. Хоч однозначно відповісти на це питання доволі складно, є декілька найбільш правдоподібних припущень.
Одна з версій свідчить, що саме за допомогою свічок стародавні римляни протистояли язичникам. Йдучи у походи, вони неодмінно брали з собою освячені свічки, адже були впевнені, що їхній вогонь приховує в собі силу Ісуса Христа.
Засновником цієї гарної традиції в Україні був митрополит Петро Могила.
Коли священник закінчував читати молитву відбувалось освячення свічок. Стрітенську свічку люди використовують під час читання Святого Письма або коли молитесь родиною. Цю свічку християни вважали оберегом. Вона захищала їх від злого духу, через те, що диявол боїться свячених речей.
Тому, якщо родину спіткали проблеми або хтось захворів, запаліть Стрітенську свічку, помоліться і Господь Вам неодмінно допоможе. Добре запам’ятайте, не слід викидати освячені речі, особливо свічку. Треба з шаною ставитись до освячених речей. Якщо хтось немає свічки, можете їм подарувати її від щирого серця.
Друзі, Вам подобається ця стаття?
Поділіться з друзями!







