Людство здавна вважало лютий останнім зимовим місяцем і багато століть тому святкувало Новий Рік не 1 січня, а з приходом весни. В Україні останній місяць зими отримав таку назву завдяки своїм погодним особливостям, адже зазвичай це найхолодніша пора року, багата на морози, снігопади й, зрештою, відлиги.
В перший день лютого православні християни традиційно оспівують Макарія Великого і, згідно з церковним календарем, поминають також мученицю Єфросинію, святителя Марка й Макарія Олександрійського.
Якщо 1 лютого видається теплим, можна розраховувати на те, що весна буде ранньою.
Коли ж вночі бачите на небі безліч зірок, варто очікувати затяжної зими. Якщо на вулиці, в цей день, була метелиця – така погода ще довго протримається.
Здавна цей день прозвали Громовицею, це один день з усіх зимових місяців, коли могла бути гроза. День ангела-хранителя в цей день відзначають – Єфросинія, Макар, Федір, Сава, Антон.
Друзі, Вам подобається ця стаття?
Поділіться з друзями!







